Arber Zaimi

Vallë mos je zbehur prej mërzisë

In Përkthime, Vjersha on 1 Gusht, 2015 at 13:49

Vallë mos je zbehur prej mërzisë

Së ngjitjes gjer në qiell e vështrimit përmbi dhe,

Kah endesh pa bashkudhëtar

Mes yjesh që janë lindur tjetërsi,

E gjithë duke ndërruar, si një sy i palumtur

Që s’gjen objekt të vlerë për qëndrueshmëri?

P.B. Shelley

Les grande voyages, 1926, Rene Magritte

Les grande voyages, 1926, Rene Magritte

Reklama
  1. hai datto il mio nome ad un albero_..non e poco
    pure non mi rasegno a restar ombra o tronco nel suburbio
    io il tuo,l>ho datto a un fiume,a un lungo incendio,al crudo gioco della mia sorte……

    E.Montale

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: