Arber Zaimi

Tumira

In Përkthime, Vjersha on 18 Tetor, 2015 at 20:35
Diego Rivera - Nata e të pasurve, 1928

Diego Rivera – Nata e të pasurve, 1928

Përqafojmë njëri-tjetrin.

Duart e mia prekin stof të shtrenjtë

Të tuat një rrobë të vjetëruar.

Përqafimi është i nxitimtë

Ti po shkon për një drekë të bollshme

Ndërsa mua njerëzit e përmbaruesit

Më janë vënë pas.

Flasim pak për motin dhe mbi

Miqësinë tonë të pashueshme. Gjithçka tjetër

Do të kish qenë tepër e hidhët.

 

Bertolt Brecht

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: