Arber Zaimi

Një qen pas dashurisë

In Përkthime, Vjersha on 14 Shtator, 2016 at 13:31
Giacomo Balla - Dinamizëm i një qeni të lidhur, 1912

Giacomo Balla – Dinamizëm i një qeni të lidhur, 1912

Yehuda Amichai

Pasi më le
E vura një qen të nuhasë
Krahërorin e barkun tim. Do t’i mbushë hundët
dhe do ta nis pas teje të të gjejë.

Shpresoj t’ia shkulë
koqet dashnorit tënd dhe t’ia këpusë karin
ose të paktën
të më sjellë brekët e tua ndër dhëmbë.

Advertisements

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: