Arber Zaimi

Pajtimi i njeriut

In Uncategorized on 29 Qershor, 2018 at 00:45

Aubrey Williams – Death and the Conquistador 1959

A s’është e shenjtë zemra ime, përplot jetë të bukur

Ç’prejse dashuroj? Pse çmohesha më tepër

Mendjemadh e nopran

Fjalaman e i zbrazët kur isha?

 

Ah! Turma vlerëson veç mallin në treg

Dhe shërbëtori nderon veçse të dhunshmin

Te e perëndishmja besojnë

Veç ata që të tillë janë vetë.

 

F. Hölderlin

Përktheu A. Zaimi

  1. ma kane bllokuar adresen time te gjore.sqarimi ishte ne anglisht.me kane shkruar qe bllokohen ata qe nuk jane njerez reale.pajtohem me kete.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: