Arber Zaimi

Rreth fletores

Ky bllok shënimesh përmban artikuj, vjersha e përkthime nga A. Zaimi. Një pjesë e artikujve janë botuar më parë në “saktivista.com”, Gazetën “Gazeta”, Gazetën “Shqip”, Revistën “Klan”, Gazetën “Shekulli”, “Respublica.al”, Gazetën “Koha Ditore”, Gazetën “Tema”, Gazetën “Express” etj. Disa vjersha janë botuar më parë në Revistën “Mehr Licht” dhe në gazetën “Drita”.

A. Zaimi është aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje dhe aktualisht është angazhuar në Prishtinë, si Koordinator i Komiteteve pranë këtij subjekti. Në të shkuarën ka qenë aktivist i “Organizatës Politike” në Tiranë, ku ka qenë një ndër themeluesit e blogut radikal “Saktivista”, Gazetës “Gazeta”, dhe Institutit Antonio Gramshi. Gjithashtu ka punuar si Makroeditor pranë Gazetës “Shekulli”, si Drejtues Projektesh në Lëvizjen Mjaft, ndërsa ka patur bashkëpunime të rregullta si publicist me Revistën “Klan”, Gazetën “Shqip”, “Respublica.al” etj.

Për kontakt: arber.zaimi@gmail.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: